Nyelvválasztás: hun eng

SCM

 


A Dél-Alföldi Régióban tevékenykedő Szoftveripari Innovációs Pólus Klaszter öt tagvállalata, az AENsys Informatikai Kft., az Akribis Soft Kft., a Polygon Informatikai Kft., az R&R Software Zrt. és az Új Caculus Bt. megalapította az SCM 2009 Ellátási lánc Monitorozó Kft.-t, amelynek célja keretrendszer és szektor specifikus alkalmazások fejlesztése ellátási láncok monitorozására adattárház technológia, statisztikai módszerek és mesterséges intelligencia támogatásával.

A GOP-2009-1.2.1 pályázat keretében megvalósuló SCM projekt során egy komplex, a piacon még nem lévő megoldás kerül kifejlesztésre az ellátási láncok szereplői számára.

A Polygon Informatikai Kft. fejlesztésének eredményeképpen elkészül az ellátási láncokat támogató és monitorozó, portál alapú üzemeltetési keretrendszer, amely tartalmazza a biztonsági alrendszert, jogosultság kezelő felületet, továbbá folyamattervezést, vezérlést, monitorozást, eseménynaplózást is megvalósít, kommunikál az elemzések adattárházával és a szektor specifikus ellátórendszerekkel.

Az R&R Software Zrt. az élelmiszeripari cikkek és az idegenforgalmi szolgáltatások kereskedelmének, az Akribis Soft Kft. a mezőgazdasági (elsősorban növénytermesztési) termeltető és elosztó rendszereknek, az AENsys Informatikai Kft. az állattartásnak és -feldolgozásnak, illetve az állategészségügynek, az Új Calculus Bt. pedig az egyedi specifikációjú termékek gyártásának és kereskedelmének területét célozza meg a szektor specifikus alkalmazások kifejlesztésével. A felsorolt szektorok támogatását és specifikus igényeik kielégítését teszik lehetővé a szektor specifikus ellátórendszerek portletjei, amelyek a portál alapú üzemeltetési keretrendszer felületéről működtethetőek.

A jövőben, a fejlesztés befejeztével további szektorok is megcélozhatóak, azok specifikus igényei szerint a rendszer kisebb fejlesztési munkálatokkal testreszabható.

Az Új Calsulus Bt. fejleszti az adatelemző alrendszert, amelybe beépülnek az adattárházon és a metainformációs adatleírásokon alapuló előre definiált és ad hoc lekérdezéseket lehetővé tevő statisztikai módszerek, valamint mesterséges intelligencia algoritmusok is. Az adatok minősége nagyban befolyásolja a döntéshelyzetek kimenetelét. Az adatelemző alrendszer adattisztító funkcióval bővül az adatminőség javítására és a döntéshozatal megalapozására.

A komplex, ugyanakkor könnyen testreszabható SCM rendszer fejlesztését megvalósító SCM projekt 2010. július 1-én vette kezdetét, 33 hónapon át tart 2013. első negyedévének végéig.

A Projektalapító Okiratban részletesen leírt SCM projekt az alábbi tíz feladat végrehajtását foglalja magában:

  • Részletes projektkoncepció meghatározása
  • Rendszerterv kidolgozása
  • Modell rendszer prototípusának elkészítése
  • Iparág specifikus megoldások prototípusának elkészítése
  • Modell rendszer kivitelezése
  • Iparág specifikus megoldások kivitelezése
  • Tesztelés, próbaüzem
  • Dokumentáció készítés
  • Bevezetési és szolgáltatási módszertanok kidolgozása
  • Közös marketing tevékenység

[Lap tetejére]